74 851-56-53

Najnowsze Zdjęcia

Prowadzący

Tomasz Dajewski

Mim, reżyser ruchu scenicznego, wykładowca w Policealnym Studium Aktorskim MMIDROM we Wrocławiu, warsztaty z zakresu ruchu scenicznego

Juliusz Chrząstowski

Twórca projektów edukacyjnych, aktor Teatru Starego w Krakowie, warsztaty z zakresu aktorstwa

O projekcie

Projekt „Alchemia teatralna" to pomysł na aktywizację i inspirację zachowań twórczych przedstawicieli różnych grup wiekowych oraz stworzenie możliwości do aktywnego uczestnictwa w kulturze poprzez poszerzenie oferty artystycznej edukacji pozaszkolnej oraz realizację działań edukacyjnych służących idei kontynuacji wartości tworzących poczucie tożsamości kulturowej poprzez rozwijanie ekspresji twórczej i kreatywności.

W 2010 roku po raz pierwszy "otworzyliśmy okno międzypokoleniowe" zapraszając do projektu "Alchemia teatralna" młodzież i dorosłych, nasze działania spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem i wręcz magnetycznie zadziałały na odbiorców, zarówno tych bezpośrednich jak i pośrednich, tworząc platformę do realizacji pasji i zainteresowań a nawet szukania przyjaźni i wspólnoty w sztuce.

Z oferty różnorodnych propozycji ujętych w Alchemii teatralnej  w 2010 r. skorzystało ponad 3500 osób, co dowodzi, że magnetyczna siła teatralna zadziałała na odbiorców.

Lista działań i przedsięwzięć wpisanych w ramy "Alchemii Teatralnej" jest imponująca i różnorodna, bo okazuje się, że to zaklęcie użyte w nazwie projektu działa, ma swą moc i czar. Alchemia tak pojęta przyciąga w czarodziejski  sposób wielu ludzi, łączy ich przez miłość do teatru, uczy kreatywności, otwartości, pokonuje zbędne granice, bo w dążeniu do SZTUKI wszyscy jesteśmy partnerami i przyjaciółmi.